Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Aklınızda Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak var ve kartlar hakkında bilgi almak istiyorsunuz. Sizler için Ziraat bankası kartlarının özelliklerini, avantajlarını ve başvuru koşulları hakkında faydalanabileceğiniz bir içerik hazırladık.

Ziraat Bankası Kredi Kartları

Ziraat bankası, banka kartı ve kredi kartı özelliklerini tek kartta sunar. Ziraat bankası kredi kartı başvurusu sonucunda aldığınız Ziraat Bankası kartlarını hem banka kartı hem de kredi kartı olarak kullanabilirsiniz. Bu kapsamda sunulan kart seçenekleri; Bankkart, Bankkart Gold, Bankkart Premium, Bankkart Başak, Bankkart Platinium ve öğrenciler için Bankkart Genç’tir. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yaparken bu kartların sağladığı avantajları değerlendirerek seçim yapabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yaparken size uygun olan kartlardan birini seçebilirsiniz.

Bankkart Ziraat Bankası’nın Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapanlara standart olarak sunduğu banka/kredi kartıdır. Bankkart’ın ön yüzünde banka kartı numaranız, arka yüzünde ise kredi kartı numaranız yazılıdır. Alışveriş yaparken, tercihinize göre iki numaradan birini tercih edebilirsiniz.

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmanın avantajları nelerdir? Ziraat Bankkart, kredi kartı hizmeti olarak taksitli alışveriş, puan kazanma, indirimler ve kampanyalardan faydalanma imkanı sunar. Alışverişlerinizden puan kazanabilir ve bu puanlarınızla alışveriş yapabilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmadan önce, güncel Bankkart kampanyalarını Ziraat Bankası web sayfasından takip edebilirsiniz. Bankkart’ın çok sayıda kredi kartı özelliği vardır. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yaparken Bankkart’ın aşağıdaki özelliklerini mutlaka değerlendirin.

Bankkart 360: Ziraat Bankası’nın 360 bankacılık ürünleri ile ilgili şartları sağlarsanız, kredi kartınızla yaptığınız aylık 1000 TL harcamalarınızda 6 TL’ye kadar Bankkart Lira kazanabilirsiniz.

Çoklu Limit Özelliği: Bankkart Başak’ın kredi kartı özelliğidir. Bu özellik size ticari alışverişlerinizde Doğrudan Borçlanma Sistemi (DBS) limiti kullanma imkanı sağlar. Bu sayede, normal harcamalarınızda kullandığınız limit ile zirai üretim amacıyla kullanacağınız limitinizi ayırabilirsiniz. Özellikle tarım sektöründe üretim yapanlar, Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yaparken Bankkart Başak’ın size özel tarım kredisi imkanını kaçırmayın.

Taksitli Nakit Avans: Bankkart, Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapanlara nakit çekim limitine bağlı olarak 10.000 TL’ye kadar taksitli nakit avans kullanma imkanı sunar. 12 aya kadar taksit özelliği ile taksitler dönem borcunuza yansıtılır.

Nefes Ayları: Bu özellik sayesinde, dilerseniz ekstre borcunuzun %50’sini faizsiz olarak ileri tarihe erteleyebilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yaparak siz de rahat bir nefes alabilirsiniz!

Aidat İade Özelliği: Belirli bir aylık harcama tutarı taahhüt ederek kazanacağınız Bankkart Lira ile kart ücretinizi karşılayabilirsiniz.

Sonradan İşlem Taksitlendirme: Peşin yaptığınız alışveriş harcamalarınızı 18 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Peşin Harca, Ertele: Ödemelerinizi bir, iki veya üç ekstre dönemi erteleyebilirsiniz. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmayı düşünenler bu fırsatı gözden kaçırmasın!

Bu özelliklerin yanı sıra, Bankkart size ek kart, sanal kart, e-ekstre, otomatik ödeme talimatı ve mobil temassız ödeme hizmetleri sağlar.

Bankkart Gold

Bankkart Gold size yüksek limit ayrıcalığı sunar. Harcamalarınızda sınır tanımıyorsanız, Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu sırasında size özel kampanyalar ve indirimler sunan Bankkart Gold’u tercih edebilirisiniz.

Bankkart Platinium

Bankkart Platinium temel Bankkart özelliklerinin yanında, size Asistan Hizmeti sağlar. Asistan Hizmetleri’nin ayrıcalıkları şu şekildedir.

 • Kiralık araç, çekici sağlama, araç kurtarma ve benzeri araç yardım hizmetleri
 • Ölüm ya da sağlık sebebiyle nakil ve seyahat harcamalarının karşılanması, tıbbi danışma ve acil yardım mesajı gönderme gibi ferdi yardım hizmetleri
 • Konut ile ilgili bakım-onarım vb. konut yardım hizmetleri ile otel ve güvenlik hizmetleri sağlar.
 • Konaklama, seyahat, turizm ve benzeri alanlarda bilgi hizmeti sunar.

Bankkart Başak ve Bankkart Business

Bankkart Başak ve Bankkart Business ticari harcamalarınızda size özel avantajlar sağlar. Başak ve Business sizlere şu hizmetleri sunar:

 • Bayilere taksitli ödeme kolaylığı sağlayan Mikro DBS,
 • Dinamik Limit Yönetimi özelliği, harcamalarınız raporlama hizmeti,
 • Ek kartlar üzerinde sektör bazlı harcama kontrolü sağlama,
 • Kapalı devre limit özelliği,
 • Bayilere özel limit belirleme.

Genç Bankkart

Kredili Yurtlar Kurumu’ndan öğrenim kredisi veya bursu alan öğrenciler ve 18-26 yaş arası lisans ve lisansüstü öğrencilere yöneliktir. Bankkart Genç, diğer Bankkart özelliklerinin yanı sıra, KYK burs ve kredisi devam ettiği sürece faizsiz Harçlık Avans avantajı sağlar. Öğrenciler bu özellik sayesinde hesaplarına para olmasa bile işyerlerinden alışverişlerini gerçekleştirebilirler.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankkart, GOLD ve Platinium için Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu şubeye gitmeden gerçekleştirilebilir.En uygun kredi kartını belirledikten sonra, Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu şu kanallar üzerinden yapılabilir.

 • Ziraat Bankası şubeleri (Tüm kartlar)
 • Web sayfasında yer alan Bankkart Başvuru formunu doldurarak (Bankkart, Gold ve Platinium)
 • Ziraat Mobil Uygulaması üzerinden (Bankkart, Gold, Platinium, Başak)
 • Ziraat internet Şubesi üzerinden (Bankkart, Gold, Platinium, Başak ve Genç Bankkart)
 • ATM’lerde (Bankkart, Gold ve Platinium)
 • SMS yoluyla (Bankkart, Gold ve Platinium için –> BANKKART bir boşluk T.C Kimlik numarası – 4757’ye, Genç Bankkart için –> Sadece “GENC BANKKART” yazarak 4747’ye SMS gönderebilirsiniz)
 • 0850 258 00 00 numarasını arayabilirsiniz (Bankkart, Gold, Premium ve Genç Bankkart)

Bankkart Business Ziraat Bankası Kredi kartı başvurusu sadece şubeye gidilerek gerçekleştirilmektedir.

Ziraat Bankası Genel Müdürlük Adresi: Hacı Bayram Mahallesi Atatürk Bulvarı, No:8 06050 Altındağ / ANKARA ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Telefon: (0 312) 584 20 00

Alışveriş faiz oranı: %1,79

Nakit faiz oranı: %1,79

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir