Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Krediler, ekonomik faaliyetler ve yatırımlar için yararlanılan en yaygın finansmandır. Bireysel krediler günümüz şartlarında en çok paya sahip kredi türlerindendir. Kredi, güven, risk, belirli süre ve verim gerektiren bir oluşumdur. Vakıfbank, Türk bankacılığı sisteminde geleneğin simgesi ile güvenli bir rota çizmiştir.

Vakıfbank İhtiyaç kredisi ne için çekildiği fark etmeksizin tüketicilerin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik, uygun faiz oranlarına sahip bir bankacılık işlemidir. Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu için birtakım şartlar vardır; 18 yaşını doldurmak, kredi notunun yeterli düzeyde olması ( 1500-1900 civarında olması) en temel belirleyiciler arasındadır.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Başvuru İşlemleri

Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce kredi notu, gelir seviyesi ve sigortalı çalışma durumu önem arz eder. Şubelere gitmeden Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusunu SMS ile yapabilirsiniz. Bunun için; boşluk bırakarak “DESTEK TCKN” ve HANEGELIRI yazıp 5724’e SMS gönderebilirsiniz. Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu değerlendirilerek bilgilendirme en kısa sürede yapılacaktır. Krediniz onaylandığı taktirde şubelere gitmeye gerek kalmadan ATM veya internet bankacılığı ile tüm işlemlerinizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi Paketleri

Vakıfbank normalleşme sürecinde müşterilerine yeni Vakıfbank ihtiyaç kredisi paketleri sunmaktadır. Vakıfbank ihtiyaç kredisi paketleri; sosyal hayatı destek kredisi ve tatil destek kredisi başlıkları altında çeşitlidir. Vakıfbank ihtiyaç kredisi çeşitleri aşağıdaki gibidir.

  • Katlı paylı tüketici / ihtiyaç kredisi: Anlaşmalı olunan ve aynı zamanda tükettiği harcama miktarını kredilendirme isteyen yerli firma veya müşteriler bu krediden yararlanabilir. Bu krediden yararlanmak için; satın alınan ürüne ait fatura ve firmadan alınacak taahhütname ile şubelerden başvuru yapabilirsiniz. Krediler yalnızca firma hesabına aktarılır. Kredi tutarı 3.000 ile 30.000 TL arasında olup, azami 36 ay vade ve aylık % 0.89 faiz oranı ile kredilendirilir. Banka kredi üzerinden %5 oranında banka sigorta ve muamele ( BSMV ) vergisi almaktadır.  
  • Faturalı tüketici/ ihtiyaç kredisi: Bu kredi türü ise anlaşması olmayan yerli üretim yapan firmalara destek amaçlıdır. Satın alınan ürüne ait fatura ile şubelerden başvuru yapabilirsiniz. Faiz oranı farklı olarak aylık %1.19 olarak belirlenir. Bankalar krediler üzerindeki faiz tutarlarını her an değiştirme hakkına sahiptir. 
  • Tatil destek kredisinden ise banka müşterisi, çalışan ve BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) yaptırmış olanlar yararlanabilir. Anlaşmalı olunan firmalar ile yurtiçi konaklamalarda geçerlidir. Anlaşması bulunan bazı firmalar ise: ETS TUR, JOLLY TUR, SETUR, TATILBUDUR, TOURISTICA, GEZINOMI şeklindedir. Konaklama gideri 8.000 ile 10.000 arası kredi kullanılabilir. Kredi tutarının %80’i konaklama bedeli olarak acenteye, diğer %20’lik kısım tatil harcamalarında kullanılmak üzere müşterinin hesabına aktarılır. 6 ayı ödemesiz dönemli olmak üzere vade 36 aydır. Tatil destek kredisi 1. Taksit acente tarafından, 2. Taksit  banka tarafından finansman edilir. Vakıfbank ihtiyaç kredisi değerlendirmeleri her bireye eşit kriterler yaklaşımı ile gerçekleştirilir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi süreci ve gerekli koşullar

Vakıfbank ihtiyaç Kredisi süreci; kredi miktarı, kredi notunun değerlendirilmesi, bankaların maliyet analizi , kredi başvurusu için gerekli belgeler gibi aşamalarla ilerler. Vakıfbank ihtiyaç kredisi için gerekli belgeler; Nüfus cüzdanı (ehliyet vb.), ikametgah (adınıza gelen bir fatura da olabilir), gelir belgesi (özel sektör veya kamuya göre değişkenlikler gösterebilir), eğer emekli iseniz maaş cüzdanı, serbest meslek ise vergi levhası gibi belgelerden oluşur. Kredi süreci ise şu şekilde ilerler;

  1. Müşteriyle ön görüşme ve başvuru,
  2. Kredi analizi,
  3. Kredinin yapılandırılması,
  4. Kredinin izlenmesi,
  5. Kredinin kapanması (ödenerek sonlanması ya da yasal takiple tasfiye edilmesi).

Vakıfbank ihtiyaç kredisi kapsamında tüm bankalarda olduğu gibi kredilendirme ilkeleri ile krediyi genişletmek veya çeşitlendirmek için  belli koşullara bağlamıştır; sağlamlık, verimlilik, akışkanlık, uygunluk, yaygınlık ve yapısal denge  ilkeleri en temel koşullar arasındadır. Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurularınız için gerekli bazı iletişim bilgileri şöyledir:

Vakıfbank kredi faiz oranı: 1.24

Adres: Saray Mahallesi Dr. Adnan Büyükdeniz Caddesi No:7/A-B 34768 Ümraniye/ ISTANBUL

Telefon numarası: 0850 222 07 24 Genel merkez: +90 216 724 10 00 Faks :+90 216 724 39 09

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir