İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı, bankalar ve finansman kuruluşları tarafından müşterilerine verilen nakit para yerine POS kanalı ile alışverişlerinde kullanabildikleri veya ATM’lerden nakit avans çekebildikleri bir ödeme aracıdır. İş bankası Kredi kartı başvurusu  kolayca yapılabilir. Kredi kartı kullanıldığında, yapılan harcamamız kadar bankaya borçlanılmaktadır.  Bu nedenle aynı kredi gibi ödeme gücüne, gelir durumuna göre belirlenen limitlere sahiptir. Bir nevi bireysel kredinin, alışverişlerde veya nakit çekimlerde parça parça kredi kartıyla kullanılan bir türüdür. Türkiye’de ilk kart kullanımı 1968 yılında olmuştur. Aslında kayıt dışı ekonomiyi kayıtlara taşımasıyla da çok önemli etkiye sahiptir. Türkiye, kredi kartı ile yapılan harcamalarda Avrupa üçüncüsü olarak çok önemli müşteri potansiyeline sahiptir ve İş Bankası da bu bankalardan en önde gelenidir.

İş bankası Kredi kartı başvurusu onaylanan kredi kartı harcamaları her ay müşterilere hesap özetleriyle (hesap bildirim cetveli) bildirilmekte ve müşterinin seçtiği ödeme gününde belirlenen en az ödeme tutarı veya toplam tutar ödenerek kart kullanımına devam edilmektedir. Eğer müşteri asgari ödeme tutarını ödemişse kalan tutar günlük belirli bir gecikme faizi oranı uygulanarak diğer aya aktarılır. İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu yapıldığında tüm bu detaylar ve faiz oranı konusunda bilgi verilmektedir. Günümüz gelişen teknolojisiyle birlikte temassız, mobil, dijital  uygulamalı kartlar üretilmektedir. Kredi kartlarıyla ilgili tüm düzenlemeler ve bankaların uyması gereken kurallar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayınlanan yönetmeliklerle belirlenmektedir. Harcamalarda taksit, taksitli nakit avans kullanılabilmektedir. Bankanın faizsiz taksit uygulaması varsa, o zaman faizsiz olarak yapılan harcama belirlenen aya bölünür. Yıllık kart kullanım ücreti kart çeşidine göre farklılık göstermektedir. İş bankası Kredi kartı başvurusu ile alınan kredi kartlarında  yapılan harcamaya göre müşteriye mil ya da puan para uygulaması mevcuttur.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu  tüm İş bankası şubelerinden, internetten, mobil bankacılık aracılığıyla yapılabilmektedir. Öncelikle bankada mevduat hesabının bulunması gerekmektedir. İstenilen kart şekli seçilebilmektedir. İş Bankası Kredi kartı başvurusu sırasında talebe göre kartınıza anlaşmalı olunan dernek veya kulübün logosu koydurulabilmektedir. İş Bankası kredi kartı başvurusu mail, sms kanalıyla veya şahsen yapılabilir. 200.000’i aşan üye işyerinden taksitli alışveriş imkanına sahiptir. Hesap özetinin tercih edilen herhangi bir para biriminde olması sağlanabilir ve son ödeme tarihine kadar belirlenen para biriminden ödenebilir. Eğer ödenmezse döviz satış kurundan TL ye çevrilerek, faiz uygulanmaya başlanılacaktır. Başvurulduktan sonra onaylanan kredi kartları, seçilen teslim türüne göre ya eve gönderilmekte ya da şubeden teslim alınması gerekmektedir.

Kredi Kartı Limiti Arttırılabilir Mi ?

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu   yapıldıktan sonra takibi çok kolaydır. İster internetten, ister mobil bankacılıktan, isterseniz de şubeden takip edebilirsiniz. Kredi kartı limitlerini belirleyen unsur ibraz edilen gelir belgesi ve kredi notudur. Ödeme alışkanlıkları, güncel krediler ve risk durumu kredi notunu belirler. Kart limiti, ilk yıl gelirinin en fazla iki katı, sonrasında dört katı olarak belirlenmektedir. Limit artışı taleplerinde mutlaka yeni gelir belgesi bankaya ibraz edilmelidir. Her ay borçlarını düzenli bir şekilde ödeyenler limit artışına hak kazanabilmektedirler. İş Bankası kredi Kartı Başvurusu  ile ilgili kredi notu bankadan kolayca öğrenilebilir.

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu  eğer bireyselse, kişiye ait kimlik belgesi ( Üzerinde TC kimlik numarası bulanan nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport) başvuran kişiye ait 3 aylık herhangi bir elektrik, su, doğal gaz veya telefon faturası ve gelir belgesi ibrazı ve başvuru formu doldurulması gerekmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu  eğer kurumsalsa;

  • Ticari kredi kartı başvuru formu,
  • Bütün ortakların kimlik fotokopileri,
  • Şirketin ortak durumunu, sermayesini, adresini gösteren ticari sicil gazetesi,
  • Şirketi bankada temsil edecek olan ortağın imza sirküleri (noter tastikli aslı) ve kimlik belgesi,
  • Güncel vergi levhası ,
  • Bilanço ve hesap özetleri gerekmektedir. Şirketin cirosu ve işlem hacmi  limit belirlemede göz önüne alınan kıstaslardır.
  • Şirketin vergi levhasında mutlaka kar görünmelidir. Şirket var olan adresinde en az 3 aydır ikamet etmelidir.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu  yapıldıktan sonra eğer onay alınmışsa en fazla on gün içerisinde kart elinize ulaşmaktadır.

İş Bankası kredi kart faiz oranı: % 1.25

Adres: İş Kuleleri 34330 Levent Beşiktaş/İstanbul

Telefon Numarası : 0 850 724 0 724

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir