QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu işlemlerini cep şubesi, QNB Finansbank şubesi ,internet şubesi yada telefon bankacılığını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. Cep telefonundan mesaj yoluyla QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu yapmak istiyorsanız  2273’e TC kimlik numaranızı yazıp kısa mesaj gönderebilirsiniz. (SMS tutarı, KDV ve ÖİV dahil olmak üzere fatura işlemi gerçekleştirilir.) Eğer düzenli bir geliriniz varsa ve 18 yaşını doldurduysanız ister internetten isterseniz de şubelerden QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu yapabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu için kimlik, varsa ehliyet  veya pasaport  yeterli olmaktadır. Sonrasında banka yetkili müşteri temsilcisi tarafından gerekli görülürse gelir belgesi veya ücret-maaş bordrosu gibi başka evraklar da talep edilebilmektedir. Eğer banka maaş müşterisi iseniz maaş bordrosu ve SSK hizmet dökümü getirmenize gerek yoktur. Aynı zamanda müşteri satış temsilcisi tarafından verilen Kredi Kartı başvuru formunu da doldurmanız gerekmektedir. Kredi kartı başvuru formunu eksiksiz olarak tamamlamak QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu için yapılan işlemlerin sonucunun değerlendirilmesinde önemlidir. Genel Müdürlükçe değerlendirmeler neticesinde başvurusu olumlu olan müşteriler, banka politikası gereğince belirlenen limitte kredi kartına sahip olurlar.

Kredi Kartı Başvurusu Değerlendirilmesi

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu için yapılan değerlendirmede en önemli unsurlardan birisi kredi notunuzdur. Kredi notu , bankaların kredi kartı yada kredi başvurularında baz aldıkları bir puanlamayı ifade etmektedir. Puan yükseldikçe risk de azalmaktadır. O yüzden kredi notunuzun yüksek olması QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu işleminin olumlu değerlendirilmesinde önemli olacaktır. Kredi notunuz riskli aralıktaysa yükseltmek için ödemelerinizi düzenli ve zamanında yapmanız gerekecektir. Kredi notunu yükselten unsurlar; Kredi veya kredi kartı kullanımları, ödemelerin zamanında yapılıp yapılmadığı, mevcut varlık ve borç bilgileriniz, diğer bankalardaki borçların toplam tutarı, toplam gelirinizdir.  QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu sonucunun değerlendirmesinde önemli olan bir diğer husus toplam borç ve toplam varlık tutarlarınızdır. Hali hazırdaki varlığınızın tüm borçlarınızı karşılama gücü de dikkate alınmaktadır. Düzenli ödemelerinizin yanında mevcut borç limitiniz de QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu için yapılacak olan değerlendirmede göz önünde bulundurulmaktadır. Bazı durumlarda banka müşteri temsilcileri sizlerden başka gelirlerinizin olup olmadığını da öğrenmek isteyebilir. Eğer başka gelirleriniz varsa ve bu gelirlerinizi belgeleyebiliyorsanız QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu sonucunun olumlu değerlendirilmesinde bu husus da dikkate alınmaktadır.

Başvuru Sonucu Kredi Kartı Özellikleri

Eğer başvurunuz olumlu sonuçlanırsa banka size en uygun kredi kartı limiti belirlemektedir. QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu sonucunda belirlenen kredi kartınız için, kredi kartı limitleri, Kredi kart limitleri Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikle belirlenmektedir. Bu yönetmeliğe göre ilk kez kredi kartı başvurusunda bulunan kişiler için kredi kartları toplam limiti belgeli gelirin en fazla 2 katı olabilir. Daha uzun süreli kart kullanımlarında ise kredi kartları toplam limiti, belgelenebilir gelirin en fazla 4 katı olabilir. QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu neticesinde olumlu sonuçlanan ve limiti belirlenen  kredi kartınızın limitini isterseniz artırabilirsiniz. Bunun için öncelikle  bankanızdan kredi kartınızın limitinin artırılmasını talep edebilirsiniz. Bunun için Cep ve İnternet Şubesini, ATM’leri, QNB Finansbank Telefon Bankacılığını kullanabilirsiniz. Limit arttırma talebiniz banka tarafından geliriniz ve kredi notunuz da göz önünde bulundurularak değerlendirmeye alınır. Banka politikalarınca belirlenen limit dahilinde kredi kartınız tarafınıza tahsis edildikten sonra, temaslı veya temassız ödeme ile alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu neticesinde kullanımınıza açılan kredi kartınızı İnternet ödemelerine açtırdığınız zaman internet aracılığıyla alışverişler de de kullanabilirsiniz. Sigorta, telefon aboneliği gibi ödemelerinizi kredi kartınızı kullanarak yapabilirsiniz. QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu sonucu olumlu değerlendirilen kredi kartınızı, bazı market harcamalarında kullanarak indirim hakları kazanabileceğiniz  gibi ücretsiz Fatura Ödeme talimatı da verebilirsiniz. Acil nakit ihtiyacınız varsa hızlı bir şekilde anında avans kredi yada anında taksitli nakit avans kullanabilirsiniz. İsterseniz kredi kartınızı taksitlendirme yoluna da gidebilirsiniz. Tercihlerinizi belirlemek için bankanızla iletişime geçebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi Faiz Oranı: %1,25

Adres: Esentepe Mahallesi Büyükdere Caddesi Kristal Kule Binası No:215 Şişli – İstanbul

Telefon Numarası: 0 850 222 0 900

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir