Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Yapı Kredi Bankası 1944 yılında kurulmuş Türkiye’nin ilk özel bankası unvanına sahip bir kuruluştur. Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı başvurusu yapmanın çok kolay olduğu, 2020 itibariyle 845 adet şubeye sahip olan bir Koç Finansal Hizmetler A.Ş. Şirketidir. Firmalara ve kişisel kullanıma sunulmaya hazır pek çok kredi kartı çeşidine sahiptir. Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu yaparak World, Adios, Cyrstal, Play, OPet, Koçailem kartlarına sahip olabilirsiniz. Türkiye’nin en bonkör kartı sloganıyla mudilerine pazarlanan World kart, 25 yıldır müşterilere hizmet vermekte olan  köklü bir karttır. Kullanım süresine ve limitine göre değişen gold ve premium çeşitleri ve paro özelliği bulunmaktadır. Eğer seyahat etmeyi seviyorsanız, Adios ile yapacağınız harcamalar seyahatlerinizde kullanılmaya hazır puanlara dönüşmektedir.  Crystal kart 200.000’e yakın üye iş yerinde, yurt içi ve yurt dışında taksitle alışveriş imkanı tanımaktadır. Play kart 24 yaşından daha küçük ve öğrenimlerine devam eden öğrencilerin  kullanımına sunulmuştur. Koç Grubunda çalışanlara özel kart ise Koç Ailem kredi kartıdır. Tüm bu ayrıcalıklardan faydalanmak için Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu yapmak çok kolaydır.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu  en yakın şubeye gidilerek yapıldığı gibi mobil ve internet Şubelerinden, telefon bankacılığı yardımıyla ya da sms ile gerçekleştirilebilmektedir. Hatta hemen kullanıma başlayabilmeniz için Şubelerde dolduracağınız form ile kart bekleme süresi olmaksızın anında verilebilmektedir. Kart üzerinde isim soyadı bulunmamakta, vadesinde yenilendiğinde bu bilgi karta eklenmektedir. Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu sonrası sahip olacağınız kartın paro özelliği ile kampanyalardan ve daha fazla taksit imkanlarından faydalanabilirsiniz. Harcama yaptıkça biriken puanlarınız hayatınızı kolaylaştırmakta ve bütçenize bir nebze de olsa yardımcı olmaktadır. Paro genelde Koç bünyesinde olan Firmalardan yaptığınız harcamalarda geçerli olmaktadır. World kartınız ile peşin ve taksitli alış eriş yapma olanağınız olduğu gibi taksitli avans ve nakit avans nakit ihtiyaçlarınızda yanı başınızdadır.

Kart Limiti Nasıl Belirlenir

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu  yaparak karar verdiğiniz kartınızın limiti, ibraz ettiğiniz gelir belgesine göre belirlenmektedir. Teknolojinin ilerlemesiyle dijital finansman ürünleri oldukça yaygınlaşmaktadır. World kartınıza da temassız özelliğini ekleterek, kartınızı kendiniz pos makinesine uzaktan tutarak ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ödeme tarihi, hesap özetinin bildirim şekli müşterinin isteğine göre Yapı Kredi tarafından tespit edilir. Her yıl ödenmesi gereken BDDK tarafından belirlenen kart aidat tutarı bulunmaktadır. Yapı Kredi bankası kredi kartı başvurusu yapıldığında aidat, kart şekline, limite göre banka tarafından belirlenmektedir. Form doldurup, gelir belgesini ibraz ettikten sonra başvurunun ilk etabı sona ermektedir. Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu işlem sürecini Şubelerden, mobil veya internet bankacılığından, ya da telefon bankacılığı yardımıyla takip edebilirsiniz. Yanlış beyanda bulunmak, sahte belgeler ibraz etmek, ödenmemiş faturanızın olması ve kötü bir ödeme geçmişiniz kredi kartı başvurunuzun reddedilme sebebi olabilir. Her hangi bir banka tarafından iptal edilmiş bir kartınız olması kötü bir referans oluşturarak Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu  işleminize red cevabı almanıza sebep olur. 6 aylık bir sigorta geçmişi kartın verilme olasılığını arttıran kıstaslardan biridir. Maaşınızı aldığınız bankadan başvuru yapmanız kart alım işlemini  kolaylaştırabilmektedir. Ayrıca maliyetini de azaltabilmektedir.

Kredi Kartı Başvurusunda İstenen Belgeler

Öncelikle Yapı Kredi Bankası kredi kartı başvurusu  için kimliğiniz bulunmalıdır; T.C. Kimlik numarası  mevcut, nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet yeterli olacaktır. Son üç aya ait herhangi bir doğal gaz, elektrik veya su faturası ibraz edilmelidir. Ayrıca dolduracağınız bir form ile kredi kart sözleşmesini onaylayıp işlemi başlatmış olursunuz. Play kart için baş vuran öğrenciler eğitim yaptığı kurumdan aldıkları eğitim belgesini sunmalıdır.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı  başvurusu eğer şirketler tarafından kredi kartı alabilmek için yapılıyorsa adres ve ortaklık detaylarının bulunduğu resmi gazete, ticari sicil kaydı, imza sirküleri, bilanço ve vergi levhası gerekmektedir. Vergi levhasında zarar asla görünmemelidir. İşlem cirosu, ödeme geçmişi ve sicili kartın limitinin belirlenmesinde önemlidir. Kara listede olan Firmaların kart başvuruları kabul edilmemektedir. Şirketten alınan talimat ile kart sahibi belirlenir. Kimliğinin ve imza sirkülerinin ibrazı kesinlikle şarttır.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra Yapı Kredi Bankası kredi kartı  başvurusu sonucu almaya hak kazanılan kredi kartı en fazla on gün içerisinde istediğiniz adrese gönderilmektedir. İsterseniz başvuruda bulunduğunuz Şubeden kartınızı teslim alabilirsiniz. Şahsen veya yetkili kimsenin teslim alması gerekmektedir. Eğer başka biri yetkilendirilmişse mutlaka vekalet veya talimat bulunmalıdır.

Yapı Ve Kredi Bankası Kredi Kartı Faiz Oranı: % 1,25

Adres: Yapı ve Kredi D Blok Plaza Büyükdere Cd. Levent 34330 Beşiktaş/İstanbul

Telefon: 0 850 222 0444

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir