Akbank İhtiyaç Kredisi

Hayatın olağan akışı içerisinde pek çok şeye ihtiyaç duyarız. Fakat maddi imkanlarımız ihtiyacımız olan şeyleri maalesef karşılamaya yetmediği dönemler olur. İşte bu dönemlerde eşimizden dostumuzdan borç almak yerine uygun faiz oranlarından ve vadelerden bankalardan ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunuruz. Yani başkalarından borç almak yerine kredi başvurusunda bulunarak kendimizi zor duruma düşürmekten kurtarırız. Akbank’ta uygun faiz oranlarıyla ve vadeleriyle müşterilerine bahsettiğimiz bu kredi imkanlarını sunmaktadır. Bankanın uzun yıllardır   müşterilerine sunduğu hizmetlerden biri de kredi hizmetidir.  Akbank İhtiyaç Kredisi de bahsettiğimiz bu kredilerden biridir. Müşterilerinin ihtiyaç duyduğu kredileri belirli şartları taşımaları ve başvurmaları halinde hemen  kullandırmaktadır.

Akbank İhtiyaç Kredisinin Kullanım Alanları

Akbank ihtiyaç kredisi kullanırken banka hangi alanda harcama yapacağınıza karışmaz. Yani kişileri bir ev ya da araba kredisi gibi bir sınırlamaya tabi tutmaz. Kişiler;  tatil, evlilik, beyaz eşya, eğitim, mobilya gibi pek çok gereksinimlerini  Akbank ihtiyaç kredisi ile karşılayabilir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru İşlemleri

Akbank ihtiyaç kredisi için kişiler, başvurularını bankanın bazı kanallarından gerçekleştirmektedir. Kişilerin başvuruda bulunacak bu kanallar ise;

 • Kişiler, Akbank web sitesinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler.
 • Kişiler, cep telefonlarından 4425 e kredi miktarı  yazıp boşluk bırakıp TC numarası yazıp sms atabilirler.
 • Akbank atmlerinden 7/24 Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler.
 • Banka müşterisi ise kişiler, mobil ya da internet şubelerinden başvuruda bulunabilirler.
 • Kişiler, istedikleri Akbank şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunabilirler.
 • Kişiler, Akbank kartıyla herhangi bir atmden Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Kullanım Miktarları

Akbank ihtiyaç kredisi için banka kişileri, kullanacakları krediler için bir üst tutar sınırlamasına maruz bırakmaz. Banka, müşterinin finansal geçmişi, gelir durumu, çalıştığı iş kolu gibi durumları dikkate alarak kullanabileceği maksimum kredi tutarı belirler. Ancak yüksek tutarlı bir Akbank ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerden banka kefil / teminat talebinde bulunabilir.

Akbank İhtiyaç Kredi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan kişilerin tamamlaması gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Ancak öncelikle başvuru yapacak olan kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.  Ayrıca kişinin kredi notunun yani finansal geçmişinin olumsuz olmaması gerekmektedir.  İhtiyaç kredisi için gerekli olan belgeler ise;

 • Kimlik belgesi ( Vatandaşlık numarasının yer aldığı nüfus cüzdanı ya da pasaport)
 • Adres belgesi (  Kişiye ya da ailesine ait son döneme ait elektrik, su, doğalgaz gibi fatura bilgisi ya da son bir ayı gösteren ikametgah belgesi)
 • Gelir belgesi (SGK Prim Ödeme Belgesi,  maaş bordrosu,  serbest çalışan veya şirket ortağı ise vergi levhası,   emekliyse emekli kartı vb.)

Yukarıdaki belgeleri tamamlayan kişilerin Akbank İhtiyaç Kredisi başvuruları dikkate alınacaktır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Sonuçları

Akbank İhtiyaç Kredisi başvurusu yapan kişiler, başvuru sonuçlarını  bazı banka kanallarından öğrenebileceklerdir. Kişilerin kredi başvurusu sonuçlarını öğrenebilecekleri bu kanallar ise;

 • Kişilerin başvuru sırasında bankayla paylaştıkları cep telefon numarasına sms’le kredi başvuru sonucu bildirilir.
 • Kişiler,  eğer banka müşterisi ise Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu sonuçlarını internet ya da mobil şubelerinden öğrenebilirler.
 • Kişiler, 7/24  Akbank çağrı merkezini arayarak ihtiyaç kredisi sonuçları öğrenebilirler.
 • Kişiler,  banka şubesi aracılığıyla  kredi başvurusunda bulunmuşlar ise başvurdukları şubeden sonucu öğrenebilirler.
 • Kişiler  Akbank ihtiyaç kredisi başvuru sonuçlarını web sitesinde yer alan başvurum nerede ekranından da öğrenebilirler.

Akbank İhtiyaç Kredi Başvurusunda Dikkate Alınan Hususlar

Akbank ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan kişilerin başvurularını değerlendirirken banka, krediye onay vermeden önce bazı hususlar üzerinde durmaktadır. Öncelikle bu hususlardan biri kredi notudur. Kredi notu geçmişte kullanılan kredi, kredi kartı ödemelerinin düzenli olup olmadığı, fatura ödemeleri gibi kişilerin finansal geçmişlerinin puanlandığı bir sistemdir. Ayrıca Akbank dahil tüm banklar kredi başvurusu yapanların yasal takip durumları olup olmadığını kontrol etmektedir. Bahsettiğimiz bu hususlar dışında kredi çekmek isteyen kişilerin; eğitim durumları, geliri, kişinin mesleği gibi durumlarda dikkate alınmaktadır. 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kredi başvurusunun olumlu sonuçlanması için kişinin başka bir banka ile finansal geçmişiyle alakalı bir sıkıntı yaşamamış olması gerekmektedir. Eğer siz de bahsettiğimiz bu şartları taşıyorsanız Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu için bankanın kanallarından yardım alabilirsiniz.

Akbank Kredi Faiz Oranı: % 1,69

Adres: Konaklar Mah. 4. Levent Büyükdere Cad. Sabancı Center (Sabancı Center İçerisinde) / Levent / Beşiktaş / İstanbul

Telefon Numarası: 444 25 25 / 0850 222 25 25

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir