Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank kredi kartı başvurusu yaparak Sizlere sayısız avantajlar ve bolca Chip Para puanı kazandıran Akbank kredi kartlarından birine sahip olmak istiyorsunuz! Fakat hangi kartı tercihi edeceğinize karar veremiyorsunuz ya da başvuru ile ilgili aklınıza takılanlar var. Akbank kredi kartı başvurusu ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi sizler için hazırladık. İhtiyaçlarınız, alışveriş tarzınız ve kullanım amacınız doğrultusunda sizin için uygun kartı seçmek çok kolay! İlk adım olarak Akbank’ın kredi kartlarını tanıyalım.

Akbank Kredi Kartları

Akbank sizlere temel Axess özelliklerine sahip kredi kartı seçenekleri sunar. Kartlar, sahip oldukları bazı ayrıcalıklarla birbirlerinden ayrılır. Akbank kredi kartı başvurusu öncesinde bu kartlardan size en uygun olanını belirlemelisiniz.   

Kartların Ortak Özellikleri Nelerdir? Akbank kredi kartı başvurusu yaptığınızda standart olarak aldığınız temel Axess hizmetleri şu şekildedir;

 • Anında Kredi: Nakit ihtiyaçlarınız için 48 aya kadar vadelerle kredi imkanı
 • Havale/Eft İmkanı: Tüm ödemelerinizi Akbank Kredi Kartınızı kullanarak yapabilirsiniz.
 • SMS Kredi: Tek SMS ile 500 TL kredi kullanabilme imkanı
 • Taksit: Peşin olarak yaptığınız alışverişlerinizi sonradan taksitlendirebilirsiniz.
 • Borç ertele: İhtiyacınız olduğunda alıp, ödemenizi istediğiniz zaman gerçekleştirin.
 • Borçlarını transfer et: Diğer bankalara olan kredi kartı borçlarınızı düşük faiz imkanıyla Akbank kredi kartınıza aktarabilirsiniz. Akbank size 12 ay taksit imkanı sağlar.

Peki, kartlar bu ortak özelliklerin haricinde size hangi ayrıcalıkları sunar? Alışveriş tercihleriniz, alışkanlıklarınız ve kişisel özelliklerinizi göre Akbank kredi kartı başvurusu yaparken aşağıdaki kart türlerini tercih edebilirsiniz.

 • Alışveriş yapmayı çok seviyorsanız Axess ve Free Kart tercih edebilirsiniz.
 • Sık sık seyahat ediyorsanız Wing Kart ayrıcalıkları tam size göre.
 • Alışverişlerinizi çoğunlukla internet üzerinden geçekleştiriyorsanız Akbank Direkt Kart ve Sanal Kart imkanlarından faydalanabilirsiniz.
 • Öğrenciyseniz ve 18-30 yaş arasındaysanız, öğrenci belgeniz ile Akbank kredi kartı başvurusu yapabilir ve Axess Üniversiteli’ye sahip olabilirsiniz.
 • İş insanıysanız, ticari kart özelliğine sahip Axess Business ve Wing Business size ayrıcalıklar sunar.

Akbank Kredi Kartlarının Özellikleri

Akbank kredi kartı başvurusu yaparken, kredi kartlarının ayrıcalıkları ve senelik kullanım ücretleri  dikkat edilen özellikler arasındadır. Akbank kredi kartı başvurusu öncesinde kartların özelliklerini incelemeniz faydalı olacaktır.

Axess

Alışverişlerinizde size fazlasıyla Chip Para kazandırır. 250 TL’ye kadar temassız özelliğinden faydalanabilirsiniz. Axess’e özel kampanyaları takip ederek indirimlerden ve ekstra Chip Para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Axess’in senelik ücreti 150 TL’dir. Ek kartlar için ise ücret 75’TLdir. Alışveriş tutkunları Akbank kredi kartı başvurusu yaparken Axess bol Chip Para kazanma fırsatını kaçırmayın.

Wings

Axess özelliklerinin yanı sıra size Mil Puan kazandırır. Mil puanlarınızla; uçak bileti alabilir, jet ve helikopter kiralanabilir, diğer seyahat harcamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.  Mil puanınızın yetmediği durumlarda Avans Mil Puan kullanabilirsiniz. Wings size özek kampanyalar ve indirimler sunar. Wings Black, Wings Private, Wings Business, Wings Sanalkart ve Wings Temassız seçenekleri mevcuttur. Wings’in senelik kart ücreti 196 TL, Wings Black’in 264,50 TL, Wings Temassız’ın ise 196 TL’dir. Ek kart talep ettiğinizde ana kart ücretinin yarısı kadar senelik ücret ödersiniz. Sık seyahat ediyorsanız Akbank kredi kartı başvurusu için Wings seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Free

Free sizden senelik kart ücreti talep etmez. Free Bütçem hizmeti harcamalarınızı SMS olarak size bildirir. kartfree.com üzerinden Free’ye özel kampanyalara erişebilirsiniz. Özgür harcamalar yapmak isteyenler Akbank kredi kartı başvurusu yaparken Free’yi bir adım öne çıkartabilir.

Axess Üniversiteli

İlk alışverişinizin tutarı kadar Chip Para kazanma imkanı ve öğrencilere özel kampanyalar Axess Üniversiteli’de. Axess Üniversiteli kullanırken ilk 2 sene kart ücreti ödemezsiniz. Sonrasında ise senelik ücret 31 TL’dir. Akbank kredi kartı başvurusu yapacak öğrenciler Axess Üniversiteli fırsatlarını kaçırmayın.

Axess Business

Ticari kart özelliğindedir. İki farklı limit seçeneği ile ticari alışverişlerinizi ve günlük alışverişlerinizi ayrı ayrı yönetebilirsiniz. Raporlama özelliği ile tahsilatlarınızı ve ödemelerinizi takip edebilirsiniz. Axess Business’ı akaryakıt alımlarınızda, iş seyahati ve konaklama harcamalarında kullanabilirsiniz. Senelik kart ücreti 225 TL’dir.

Wings Business

Ticari kart özelliği taşır. İş ile ilgili harcamalarınızı ve şahsi harcamalarınızı farklı limitlerdeki hesaplarınızdan gerçekleştirebilirsiniz. Wings Business ayrıcalıkları olarak;

 • çalışanlarınızın Mil Puan’ları şirket hesabınızda toplanır, yurtdışı uçuşlarınızda alan vergisi ödemezsiniz.
 • İş seyahati, organizasyon, konaklama vb. harcamalarınızda daha çok mil puan kazandırır.
 • Raporlama özelliğine sahiptir.

Wing Business’in senelik kullanım ücreti 320 TL’dir.  Özellikle iş insanları, Akbank kredi kartı başvurusu yaparken Wings Business ve Akbank Business’ın sağladığı avantajları kaçırmamalı.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Akbank Kredi Kartı başvurusu yapmak çok kolay. Web sayfasında yer alan “hemen başvur” butonu üzerinden erişebileceğiniz başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Forma sadece Ad-Soyad, T.C. kimlik numarası ve aylık gelir bilgilerinizi giriyorsunuz ve Akbank müşteri temsilcileri kısa süre içerisinde sizinle irtibata geçiyorlar. Onay aldığınızda kartınız kurye ile adresinize geliyor.

Diğer bir seçenek olarak; Akbank müşterisiyseniz, Akbank Mobil Uygulamaları (Axcess Mobil ve Akbank Mobil) ya da Akbank İnternet üzerinden Akbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvurusu onay aldığında kredi kartınız kurye ile adresinize teslim edilir.

Akbank kredi kartları akdi faiz oranı: 1,25 TL

Adres: Akbank Genel Müdürlüğü Sabancı Center 4.Levent 34330 İstanbul

Telefon: 444 2 525

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir