Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartlarının hayatımızda önemli bir yeri vardır. İhtiyaç anında nakit alışverişi olmadan herhangi bir işlemi gerçekleştirmeyi sağlar. Bu sebeple pek çok insan tarafından tercih edilir. Her bankanın olduğu gibi Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için belli başlı kritere sahip olmak gerekmektedir.  Tabi bunun yanında bu kartın getirdiği avantajlar da mevcuttur.

Garanti kredi kartı başvurusu için ne gerekir, kart başvurusunda istenen kriterler, kredi kartı başvurusu takibi gibi tüm sorular tüketicinin aklını kurcalayan sorular olmuştur. Tüm bu soruların cevaplarına sahip olmakta zor değildir.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankanın teknolojik yatırımları sonucu, kredi kartı başvurusu birden çok yolla yapılabilir. En kolay yollardan biri internet üzerinden başvuru yapmaktır. Garanti Bankasının mobil uygulaması üzerinden kredi kartı başvurusu yapılabilir. Daha sonra bankanın internet sitelerinden (bonus.com.tr ya da garanti.com.tr) de başvuru yapabilirsiniz. Diğer bir yol ise kısa mesaj atmaktır.

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve cep telefonu numarası yeterli olacaktır. Bankanın bireysel müşteri müşterileri ise mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden kolayca başvuru yapabilmektedirler. Kredi kartı başvurusu yapıldıktan yalnızca birkaç dakika sonra telefonunuza işlem sonucu gelecektir. Başvurunuzun uygun olması durumunda, kartınızı belirlediğiniz adrese isteyebilir ya da bankaların şubelerinden teslim alabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu İçin Hangi Evraklar Gereklidir?

Her bankada olduğu gibi Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için de bazı evraklar gereklidir. Bu evraklar çalıştığınız kuruma göre değişmektedir.

  • Eğer kamu kuruluşlarında çalışıyorsanız e-devletten alınan maaş bordrosu,
  • Özel sektör veya ücretli çalışanlar için maaş bordrosu ve SGK hizmet belgesi,
  • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ve nüfus cüzdanı,
  • Firma yetkilileri ya da esnaf için son dönemlere ait kurum vergi beyannamesi ya da işletme hesap defteri,
  • Bazı durumlar için ek geliri gösteren kira sözleşmesi gibi belgeler.

Garanti Bankası Kredi Kartı Alma Şartları

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için öncelikle bazı şartlara sahip olmak gerekir. Bu şartların en başında kredi notunun uygun olması gelir. Bankanızda vadeli ya da vadesiz mevduatınız varsa ve Garanti Bankasında uzun zamandan beri aktif bir hesabınız bulunuyorsa kredi notunuz 1000 ile 1255 arasında olsa bile kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi ortalaması genel olarak 1255’tir. Ancak son 2 yıl içinde herhangi bir borç takip listesine takıldıysanız, kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemiyorsanız kredi notunuzun düşmesi muhtemel bir durumdur. Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için gerekli şartlardan bir diğeri ise LKS limitidir. Yani kullandığınız kartların toplam limiti aldığınız maaşın 4 katını aşıyorsa kart başvurunuz reddedilir.

Garanti Bankası Kart Başvuru Takibi

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu takibi bankanın kendi resmi sitesinden yapılabilmektedir. Aynı zamanda cep telefonu numaranızla da takip yapabilirsiniz. Cep numaranızla beraber doğum tarihinizi sisteme girerek kart başvuru takibini yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu banka aracılığıyla çok kısa sürede sonuçlanmaktadır. Cep telefonunuza 2-3 dakika sonra gelecek mesajla sonucunuzu öğrenmek mümkündür. Bazı durumlarda yaşanan yoğunluğa bağlı olarak 10 dakikaya kadar çıkmaktadır. Eğer gelir belgesi gibi bir belge talebinde bulunulduğu zaman bizzat banka tarafından aranarak bilgilendirilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Reddi

Bazı durumlarda Garanti Bankası kredi kartı başvurusu reddi gibi durumlar söz konusu olabilir. Bunun birkaç nedeni vardır:

  • Kredi notunuz uygun olmayabilir.
  • Yakın zamanda çok fazla kredi kartı başvurusu yapmış olabilirsiniz.

Bunun gibi durumlarda öncelikle kredi notunuzu yükseltecek işler yapmanız gerekmektedir. Elinizdeki kredi kartını düzenli olarak ödemeniz ve kartınızı bir süre kullanmamanız gerekmektedir. Diğer bir olay ise şudur.

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu durumlarında bankalar kart talep sayısına çok fazla dikkat eder. Eğer bir ay içinde birden çok bankaya çok fazla başvuruda bulunup ret aldıysanız bir ay kadar hiçbir bankaya kart başvurusunda bulunmamalısınız. Daha sonra kredi notunuz yükselecek ve yüksek ihtimalle bir sonraki başvurunuz olumlu sonuçlanacaktır.

Kart Talebinde Bulunacaklar İçin Tavsiyeler

Garanti Bankası kredi kartı başvurusu için başvurmadan önce bazı durumları gözden geçirmek başvuru sonucunun olumlu sonuçlanmasını kolaylaştırabilir. Eğer birkaç kredi kartınız varsa ve kart başvurusunda bulunmak istiyorsanız düşük limitli bir kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Örneğin 500 ile 750 tl arasında bir limit tercih ederseniz ve birkaç ay düzenli ödeme yaparsanız banka limitinizi arttırma teklifinde bulunmak için sizi arayacaktır. Garanti Bankası kredi kartı başvurusu, tüm şartlar yerine getirildiğinde çok kolaydır.

Garanti Bankası Kredi Faiz Oranı: %1,79

Adres: Levent Nispetiye Mah. Aytar Cad. No:2 Beşiktaş 34340 İstanbul

Telefon Numarası: 0850 222 0 333

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir